دانستنی‌ها

TPMS خارج از رینگ

سنسور درجه باد خارجی

EXTERNAL TPMS

تقریباً همه وسایل نقلیه مدرن با سیستم کنترل فشار تایر (TPMS) استاندارد ارائه می شوند ، اما شاید شما صاحب یک وسیله نقلیه قدیمی باشید که فاقد آن باشد. مهم است که بدانید لاستیک شما بیش از حد باد دارد یا اینکه کم باد  است ، زیرا عدم تنظیم باد می تواند بر عملکرد وسیله نقلیه شما از جمله در مصرف سوخت و تعادل خودرو و سایش لاستیک تأثیر بگذارد. 

خوشبختانه ،اکنون کیت های TPMS راحت و مقرون به صرفه ارائه می شود که نصب آنها آسان است و به شما این امکان را می دهد که سیستم نظارت را به خودرو قدیمی خود اضافه کنید. این کیت ها معمولاً از چهار سنسور تشکیل شده اند که روی بدنه والو چرخ شما نصب می شوند ، همراه با نمایشگری که میزان فشار باد تایرها را برای هر لاستیک نشان می دهد. 

برای تنظیم راحت تر میزان باد تایر و هماهنگی با سیستم نشانگر درجه باد خارجی برخی شرکت های رینگ سازی 2 والو بر روی رینگ قرار می دهند که بعضا یکی از نمای بیرونی رینگ برای تنظیم باد و دیگری از پشت رینگ به منظور نصب فرستنده سنسور می باشد. 

 در واقع این سیستم از برخی سیستم های کارخانه بهتر است ، زیرا چیزی فراتر از یک چراغ هشدار دهنده است که باعث می شود شما حدس بزنید کدام لاستیک در واقع کم هوا است.

همچنین مزیت اصلی این سیستم، نصب کاملاً ساده و استفاده ساده از آنها  است ، به این معنی که می توانید فشار دقیق تایرها را در عرض چند دقیقه بدست آورید.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط