دانستنی‌ها

offset رینگ اسپورت چیست؟

 تغییر در نوع و سایز رینگ اسپورت موجود بر روی خودرو و جایگذین نمودن رینگ های غیر شرکتی بسیار متداول گردیده است واز طرفی تغییر رینگ از رینگ آهنی به رینگ اسپورت یکی از روشهای تبدیل خودرو به یک خودرو اسپورتی میباشد.رینگ‌ها علاوه بر زیبایی بصری ، نقش موثری در افزایش عملکرد برای تبدیل شدن به نمونه اسپرت دارند ولی برای انتخاب مناسب رینگها بر اساس فاکتورهایی میبایست انجام پذیرد.

از جمله مواردی که میبایست در انتخاب رینگ اسپورت در نظر گرفت offset رینگ میباشد که به تفصیل در زیر مورد بررسی قرار میگیرد.

Offset

فاصله بین وسط رینگ تا محلی از رینگ که بر روی دیسک پیچ می­شود را Offset می­گویند. سه نوع مختلف Offset وجود دارد که در زیر می­بینید.

حالتZero:

offset حالت صفر مدلی است که محل پیچ شدن چرخ­ها دقیقا در وسط رینگ قرار دارد.

حالتPositive:

offset مثبت مدلی است که بیشتر خودروها و خصوصاً خودروهای دیفرانسیل جلو ، دارا هستند و در این حالت پهنای چرخ و خط فرضی وسط رینگ به سمت داخل گلگیر متمایل می­شود.

مزیت این نوع رینگ‌ها، پیشگیری از برخورد تایر با لبه گلگیر و پیشگیری از فشار آمدن به بلبرینگ چرخ و پیچ­های چرخ میباشد.

حالتNegative:

offset منفی مدلی است که بعضی از رینگ­های اسپرت دارا هستند و پهنای چرخ به سمت خارج خودرو متمایل است.

مزیت این نوع رینگ­ها پهن ­تر شدن خودرو و پایداری بیشتر خودرو می­باشد و به دلیل حالت تورفتگی، ظاهر زیباتری نیز دارند.

اما عیب آنها، فشار آوردن بر روی بلبرینگ چرخ، فشار زیاد بر پیچ­های چرخ و همچنین احتمال برخورد تایر به داخل گلگیر در هنگام پیچاندن فرمان و برخورد قسمت خارجی تایر با لبه گلگیر می­باشد.

البته این معایب برای خودروهایی که به صورت استاندارد، رینگ­های Negative Offset داشته باشند وجود ندارد و فقط زمانی که جایگزین رینگ Positive Offset می­شوند، پدید می ­آید.

تغییر در offset

زمانی که میزان Offset از حالت استاندارد خارج شود، تغییراتی در نحوه هندلینگ خودرو به وجود می آید. زمانی که از رینگی با اندازه مشابه اندازه قبلی استفاده می­کنیم، لازم است که Offset رینگ جدید، دقیقا با Offset استاندارد برابر باشد.

اما زمانی که پهنای رینگ تغییر می­ یابد ، دیگر مقدار Offset قبلی قابل قبول نیست و باید نسبت به میزان فضای موجود در پشت تایر، همچنین فاصله تا لبه گلگیر و سایز تایر و رینگ، Offset مطلوب مشخص گردد.

به طور کلی  Offset نباید بیشتر از 20درصد از حالت استاندارد کارخانه سازنده خودرو خارج شود. همچنین فاصله رینگ جدید با متعلقات سیستم ترمز نباید کمتر از 3mm باشد.

offset مثبت یا منفی(ET)

 Offset را باحروف اختصاری ET به همراه یک عدد دو رقمی (به میلی­متر) که معرف میزان مثبت یا منفی بودن Offset است را نشان می­دهد. مثلاً ET20 یعنی 20میلی­متر آفست مثبت.

اثرات تغییر offset

افزایش بیش از حد پهنای تایر باعث گیرکردن تایر به گلگیر، پارگی تایر، افزایش مصرف سوخت و انتقال بیشتر ضربات دست­اندازها به اتاق می­شود و استهلاک بیشتر و سفتی فرمان را نیز سبب می­شود اما در عوض کنترل بهتری را در اختیار راننده قرار می­دهد و در پیچ­ها نیز بسیار راحت­تر عمل می­کند.
در مقابل تایرهای پهن، تایرهای باریک­تر کنترل کمتری دارند و در پیچ­ها ضعیف­ تر عمل می­ نماید، اما ضربات وارده به اتاق را نیز کاهش می­دهند.
از نظر ارتفاع تایر نیز، تایرهای با دیواره کوتاه، کنترل بهتری داشته و فرمان خودرو سریع­تر و نرم­تر پاسخ می­دهد.

 

پست های مرتبط